درباره ما

بسمه تعالی

 شركت پاكان بذر اصفهان سهامی خاص با شماره ثبت 16280 در سال 1380 با هدف فعاليت در راستاي ارتقاء صنعت بذر كشور كار خود را آغاز نمود، در ابتدا با گرايش بذر منابع طبيعي و بذور مرتعي، جنگلي و بياباني فعاليت نموده و در سال 1382 با توجه به نياز كشور به علوفه، به توليد و فرآوري بذر يونجه پرداخت. به دنبال آن درسال 1384جهت ارتقاء اين بخش دستگاه سس گير الكترومغناطيسي يونجه از ايتاليا خريداري وخط توليد بذر يونجه استاندارد و گواهي شده راه اندازي شد و هرساله بذور يونجه از ارقام مختلف توليد و استحصال شده و در بسته بندي هاي متنوع ارائه می گردد. نكته حائز اهميت اينكه در طي سال هاي اخير بيش از 25% از كل بذر يونجه مورد استفاده در كشور توسط اين شركت توليد وعرضه گرديده است. از سال 1385 توليد واستحصال بذور سبزي و صيفي و بذور گياهان دارويي آغاز گرديد و در طي اين سال ها حدود 50 گونه سبزي و صيفي در بسته بندي هاي 100 گرمی و 500 گرمی و يك وده كيلويي وارد بازار شد. در سال 1387 شركت به فكر توليد بذور گل هاي زينتي F2 و بذور گل های بومي افتاد و از همان سال تا كنون بيش از 150 گونه بذر از گل هاي فصلي را توليد و در بسته بندي خاص و متنوع به بازار عرضه نمود و اما از سال 1388 تا كنون شركت اقدام به بسته بندي بذر گل خانگی و سبزي خانگي نمود و در فويل هاي شكيل 40 نوع گل ونوع سبزي را وارد بازار نمود در همين مدت كوتاه جاي پاي خود را در اكثر استان ها باز نموده بنحوی که سالیانه حدود یک میلیون بسته بندی بذربا کیفیت عالی به بازار ارائه گردید و به آن ها افزوده شد. در طي سال هاي فعاليت شركت 85% كل فعاليت در كشور اختصاص به بذر داشته و15% از فعالیت ها معطوف گياهان دارويي اعم از سرشاخه گلدار، برگ وگل و ريشه شده وحدود 20گونه از گياهان طي قرارداد هايي با كشاورزان توليد، استحصال و عرضه گرديده است. این شرکت با داشتن 18 دستگاه فرآوری بذر شامل 1) تاول 2) باندگریدر 3)بوجاری معمولی 4)سید سایزر 5)دیوایدر 6)کالرسورتر 7)سورتینگ لیزری 8) الکترو مغناطیسی 9)سورت مینیاتوری 10) بلوور(پوک گیری کننده 11)پلت کننده 12)کت کننده 13) سم زن 14) سم زن پیشرفته 15) پولیش 16) پولیش پیشرفته 17)سورتیک بذر دانه ریز 18) انواع پوست کن توانسته است تحولی در صنعت بذر کشور ایجاد نماید.در طي 22 سال فعالیت اين شركت، هدف شركت ارتقاء صنعت بذر بوده و براي رسيدن به اين هدف شركت برنامه هاي آموزشي وي‍ژه و تبليغات خود را با فروشندگان و دست اندركاران بذر هماهنگ نموده و از هيچ مشاوره اي در اين راستا دريغ نكرده است. افتخار ما در طي اين سال ها رضايت 87 درصدي مشتريان مي باشد.

اهمّ فعالیت های شرکت پاکان بذر اصفهان

1- تولید بذر ارقام مختلف یونجه (Medicago Sativa) و ارسال آن به اقصی نقاط کشور.

2- تولید بذر استاندارد 60 گونه از انواع بذور سبزی و صیفی و 6 گونه بذر گواهی شده صیفی در سال.

3- تولید بذر استاندارد 170 گونه گیاه داروی (بومی و غیربومی|).

4- تولید بذر استاندارد 150 گونه و رقم از گلهای زینتی

5- تولید و یا جمع آوری بذر استاندارد 75 گونه و اکسشن (جمعیت) از گونه های مرتعی و بیابانی.

6- تولید و جمع آوری 50 گونه از بذور درختان و درختچه های غیر مثمر.

7- تولید بذر استاندارد 80 گونه زراعی، علوفه ای و ارسال برای کلیه نقاط کشور با اقالیم مختلف.

8- فرآوری بذور مختلف، ضدعفونی کردن بذور و بسته بندی آنها برای مشتریان مختلف (حق العملی).

9- تولید وعرضه اندام،گل و برگ و ریشه 18 گونه از گیاهان داروئی مطرح و اولویت دار در استان اصفهان.

10-تاسیس بانک بذر گیاهی کاملاً استاندارد با بیش از 1600 گونه گیاهی و ارائه آن به اساتید، دانشجویان و محققین سراسر کشور.

11-همکاری با دانشگاههای سراسر کشور برای بازدیدهای دانشجویی که در هر سال حدود1200 نفر دانشجو از استانهای تهران، اصفهان، کرمان، یزد، چهارمحال بختیاری و غیره برای بازدید در کارخانه حضور یافته و از آخرین دستاوردهای تکنولوژی بذر مطلع می شوند.

فعالیت های جدید و منحصر به فرد

1- مجهز شدن سیستم فرآوری بذر به دستگاههای لیزری و کالر سورتر که به نوبه خود نقطه عطفی در بوجاری و سورتینگ بذر بوده و قابلیت صادرات را دو چندان می نماید.

2- مجهز شدن سیستم فرآوری بذر به دستگاههای سورت مینیاتوری برای بذور دانه ریز(وزن هزار دانه 02/0گرم و کمتر) و ارائه بذور با خلوص 9/99%.

3- غنی سازی بذور مختلف با استفاده از مواد استاندارد و مواد جدید مورد استفاده در دنیا.

4- کت کردن بذور مختلف، پلت کردن بذور ریز دانه، پرایمینگ بذور و مغناطیسی نمودن بذور قبل از کاشت.

5- فعالیت در زمینه بذور هیبرید (فلفل دلمه ای).

6- فعالیت در زمینه بذور گیاهان در حال انقراض و یا در معرض خطر مانند بن سرخ، زیره سیاه ایرانی، موسیر، کرفس کوهی (کلوس) تره کوهی، دان سیاه و غیره.

7- ایجاد دستگاههای خاص و ویژه برای تعیین قوه نامیه بذور تحت شرایط استاندارد مانند جیکوبسن و اطاقک های رشد.

8- وجود دستگاههای الکترو مغناطیسی بذر، کالر سورتر لیزری جهت سورت صد در صدی بذر جهت صادرات

 

به اميد آنروز

مدیرعامل متخصص علوم و تکنولوژی بذر

سيد مجتبي مدرس هاشمي

Filters
Sort
display